Otomobil

Volkswagen, yeni bir dava ile karşı karşıya!

vw.jpg

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, emisyon skandalı sonrasında her geçen gün yeni bir dava ile karşı karşıya kalıyor. Volkswagen’e bu kez, yanlış tanıtım gerekçesiyle dava açıldı!

Otomobil endüstrisinin önemli isimlerinden Volkswagen, ABD’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan karbon emisyonu skandalı sonrasında yaşadığı sıkıntılı günleri atlatmak için çalışmalarına hızla devam ediyor.

FBI, VW yöneticisini tutukladı

Volkswagen’in ABD’deki dizel hilekarlığı yeni bir boyuta taşındı. ABD iç güvenlik kurumu FBI,…

Alman otomotiv devi skandalın izlerini silmek için çalışmalarına devam ediyor olsa da, her geçen gün yeni bir dava ile karşı karşıya kalıyor.

Alman dağıtımcı, yanlış tanıtım gerekçesiyle dava açtı!

Almanya’nın en büyük deniz ürünleri dağıtım şirketlerinden birisi olan ve Volkswagen’den 500’e yakın araç kiralayan Deutsche See, araçların kiralama sırasında çevre dostu olarak tanıtıldığını ancak şirketin emisyon skandalı ile hile yaptığını belirterek Volkswagen’e dava açtı.

Çevre dostu olarak tanıtıldığı için tüm araç filosunu VW’den kiraladıklarını belirten Deutsche See yetkilileri, sözleşme kurallarına aykırı olan bu durum hakkında şikayetlerini mahkemeye bildirdiklerini duyurdu.

Deutsche See tarafından Volkswagen’e açılan davanın, maddi boyutu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Ancak, Alman medyasında yer alan haberlere göre davanın maddi boyutunun 12 milyon avro gibi bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Volkswagen araçlarını geri mi çağırıyor?

Volkswagen hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan iddiaya göre otomobil devi, çıkan…

Hali hazırda oldukça sıkıntılı günler geçiren Volkswagen’in bu davalar karşısında, ne tür adımlar atacağı bilinmiyor. Ancak, Alman otomotiv devi son dönemde özellikle ABD’deki araçlarını geri çağırmaya başladı.

:: Sizce Volkswagen, yaşadığı bu sıkıntılı günleri atlatabilecek mi?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com