Egzoz emisyonunda kullandığı hileli yazılımlar dolayısıyla zor günler geçiren Volkswagen’e bir darbe de polisten geldi. Polis Volkswagen yetkililerinin evini bastı. İşte detaylar.

 

Egzoz emisyonunda kullandığı hileli yazılımlar dolayısıyla zor günler geçiren Volkswagen’e bir darbe de polisten geldi. Polis Volkswagenyetkililerinin evini bastı. İşte detaylar. Otomobil sektöründe dünyanın önde gelen markalarından biri olan Volkswagen belki de firma tarihinin en zor günlerini geçiriyor.

Zarar 50 milyar doları buldu!

Volkswagen Grup’un karıştığı hileli yazılım skandalı bitmek bilmiyor. Birçok ülke bu durumun üzerine yaptırımlar uygularken, Volkswagen’in şimdiden50 milyar dolarlık zarara uğradığı iddia ediliyor.

Tüm yaşananlara rağmen dışarıya karşı olumlu bir izlenim vermek isteyenVolkswagen geçtiğimiz gün ise polis baskını skandalıyla sarsıldı.

Volkswagen’e Türkiye’den İlk Dava!

Volkswagen’e büyük baskın!

Welt Online tarafından servis edilen bilgilere göre 3 savcı ve 50’ye yakın polis Volkswagen binasına ve bazı yetkililerin evlerine baskınlar düzenledi.

Düzenlenen baskınlar sonucunda egzoz emisyon skandalıyla ilgili olarak birçok belgenin ele geçirildiği belirtildi.
Konuyla ilgili Volkswagen tarafından yapılan açıklamada ise, polis ve savcıların görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için şirket olarak ellerinden geleni yapmaya hazır oldukları belirtildi.

Volkswagen tüm olaylara rağmen pembe bir tablo çizmeye çalışsa da, şirket içinde büyük fırtınalar kopuyor gibi görünüyor.