Warner Bros. Discovery yakında İngiltere ve İrlanda için devasa bir spor programlama platformu işletecek. Birleştirilmiş WarnerMedia ve Discovery şirketi, Eurosport ağına zaten sahip ve şimdi BT Sport’u da tamamına sahip olduğu yan kuruluşu yapıyor. Bu ortak girişim, UEFA ligleri, Premier Lig, Premiership Rugby, UFC, Olimpiyat Oyunları, Avustralya Açık ve Roland-Garros gibi tenis Grand Slam’lerinin yanı sıra bisiklet dahil Eurosport ve BT’nin spor programlarını bir araya getirecek. Tour de France gibi turlar.

Spor yayın hizmeti DAZN, Şubat ayında 800 milyon dolara BT Sport’u satın almanın eşiğindeydi, ancak BT Group sonunda Warner Bros. Discovery ile 50:50 ortak girişime devam etmeye karar verdi. Başlangıçta Eurosport ve BT Sport ayrı markaları elinde tutacak, ancak gelecekte tek bir marka altında bir araya getirilecekler. BT Grubu, işlemin tamamlanmasını müteakip üç yıl içinde 93 milyon sterlin (113,3 milyon dolar) ve işin kazanç dönemindeki performansına bağlı olarak 540 milyon sterline (658 milyon dolar) kadar ek ödeme alacak.

Ortak spor girişimi Sky Sports için büyük bir rekabet haline gelmeye hazırlanırken, birleşik spor programlarının 2030’dan sonra dağıtılması için Sky ile yeni bir anlaşma imzalayacak. BT TV ve BT Sport aboneleri ayrıca Discover+ akışına erişebilecekler. Eurosport’un İngiltere ve İrlanda’daki canlı ve isteğe bağlı videolarına ev sahipliği yapan hizmet.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın