Bilişim - Teknoloji

watchOS 3.2 beta 1 ile tiyatro modu geldi

watchos-32-beta.jpg

Apple Watch için watchOS 3’ün ikinci büyük ara güncellemesi olan watchOS 3.2 beta 1 yayınlandı. Önemli yeniliklerin geldiği güncelleme hakkında tüm detayları anlattık.

Apple, geçen hafta iOS, tvOS ve macOS için yeni yazılımların test sürecini başlatmıştı. Dün de Apple Watch için watchOS 3.2′nin testlerine başladı. WatchOS 3.2, sadece geliştiriciler için yayınlandı.

iOS 10.3 ile gelen yenilikler neler?

Apple TV için 10.2 Beta güncellemesi geliştiricilerin testine sunuldu! Apple TV’ye gelen yeni…

Tiyatro modu ve Sirikit

Bu ayın başlarında iOS 10.3 ile birlikte iPhone ve iPad’e geleceği iddia edilen “Tiyatro Modu”, geçen hafta ilk betası yayınlanan iOS 10.3’te yer almadı. Apple’ın watchOS 3.2 güncellemesinin sürüm notlarını paylaşmasının ardından Apple Watch için düşünüldüğü anlaşılan bu mod, watchOS 3.2 güncellemesi ile kullanılabilir durumda.

Tiyatro Modu, Apple Watch kullanıcılarının sesi kapatmalarına ve ekranın kol hareketi ile aydınlanmasını devre dışı bırakmalarına olanak tanıyor. Bu mod aktifken kullanıcılar haptik geri bildirimleri almaya devam edecekler. Fakat bilgilere ulaşabilmeleri için ekrana dokunmaları yada Digital krona basmaları gerekecek.

Apple Watch 2 inceleme

Apple Watch 2 inceleme videosu ile karşınızdayız. Apple’ın yeni nesil akıllı saati ne gibi…

WatchOS 3.2, ayrıca Sirikit‘i Apple Watch’a getiriyor. Sirikit, kullanıcıların mesaj gönderme, ödeme gönderme, yolculuk, arama yapma veya fotoğraflarla arama gibi işleri yapmaları için Siri’yi kullanmalarını sağlıyor. SiriKit ilk olarak iOS 10’un yayınlanmasıyla birlikte iOS cihazlarında kullanıma sunulmuştu.

WatchOS 3.2 beta 1 nasıl yüklenir? 

Apple Watch’ta beta yazılımlar sadece geliştiriciler için yayınlanıyor. Çünkü Apple Watch’ta yazılımı geriye almak yani bir alt sürüme düşürmek mümkün değil. WatchOS 3.2’yi  yüklemek için iOS 10 kurulu bir iPhone gerekiyor.

iPhone’da Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iPhone’daki özel Apple Watch uygulaması ile watchOS 3.2 indirilebilir. Güncellemeyi yüklemek için, Apple Watch’un pilinin % 50‘nin üzerinde olması gerekiyor.

:: Tiyatro modu kullanışlı bir özellik mi? 

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com