HBO’nun efsane dizisi Westworld’ün yapımcıları Amazon ile el sıkıştı. Fallout dizisi çok yakında izleyenlerle buluşacak.

2016 yılında HBO tarafından yayınlanan ve 1973’te yayınlanan aynı isimli Micheal Crichton filminin dizi uyarlaması olan Westworld, tüm dünyada oldukça büyük bir hayran kitlesi edinmişti. Serinin yaratıcıları, bir süredir Amazon ile Fallout dizi uyarlaması için görüşme halindeydi. En sonunda taraflar el sıkıştı ve ünlü oyun serisinin Amazon Prime Video platformunda yayınlanmasının önü açılmış oldu.

Fallout dizisi için çalışmalar en sonunda başlıyor

Son olarak 2020 yılının Temmuz ayında, Westworld dizisinin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy ile Amazon yetkilileri bir dizi görüşme gerçekleştirmişti. Taraflar, Fallout dizisiyle ilgili bir taslak senaryo hazırlanması ve Amazon’un senaryoyu değerlendirerek diziye onay verip vermeyeceği konusunda anlaşmışlardı. Amazon yetkilileri, senaristler tarafından sunulan projeyi beğendi ve diziye en sonunda yeşil ışık yaktı.

HBO'nun efsane dizisi Westworld'ün yapımcıları Amazon ile el sıkıştı. Fallout dizisi çok yakında izleyenlerle buluşacak.

Son gelen haberlere göre Amazon’un Fallout video oyunlarına dayanan TV dizisi bu yıl içerisinde prodüksiyon aşamasına geçecek. Daha önce adını Captain Marvel ve Silicon Valley gibi projelerden duyduğumuz Geneva Robertson-Dworet ve Graham Wagner projenin başındaki isimler olacak.

Amazon Prime Video’da yayınlanacak olan dizinin yapımcılığını Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy üstlenecek. Bethesda Game Studios’tan Todd Howard ve Bethesda Softworks’ten James Altman da baş yapımcılar olarak projede yer alıyor. Deadline ve Variety cephesinden gelen haberlere göre serinin ilk bölümünün yönetmenliğini bizzat Jonathan Nolan yapacak.

İlk olarak Temmuz ayında çıtlatılan Fallout serisiyle ilgili Hollywood Reporter’la bir röportaj gerçekleştiren Joy ve Nolan, Fallout’un tüm zamanların en devasa oyun serilerinden biri olduğunu ve serinin her oyununu aile ve arkadaşlarıyla onlarca saat boyunca oynadıklarını belirtmişti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın