Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bize uygulamanın beta sürümüyle ilgili yenilikleri güncel olarak tanıtan WABetaInfo, geçen hafta WhatsApp‘ın yeni arayüz tasarımından ve yeni güncelleme ile gelecek olan profile eklenebilecek diğer bilgilerden bahsetmişti.

Şimdi ise bir süredir konusu geçen ama bir türlü göremediğimiz bir özelliğin, bazı kişilerin beta sürümlerinde mevcut olduğunu teyit etti. WABetaInfo, bazı iOS beta kullanıcılarında, ses kaydı yaparken durdurup tekrar devam ettirebilme özelliğinin mevcut olduğunu söylüyor.

WhatsApp’ın yeni ses kaydı özelliği

Yapılan ses kaydını durdurup tekrar devam ettirebilme özelliği, normal şartlarda WhatsApp 2.21.230.16 sürümü ile gelecek. Buna rağmen bazı 2.21.230.13 beta test kullanıcıları, özelliğin kendi sürümlerinde de mevcut olduğunu bildirdi. Şu anda yalnızca beta testi kullanıcıları için kullanılabilir olsa da, ilerleyen vakitlerde tüm iOS ve Android kullanıcıları bu özellikten yararlanabilecek.

WABetaInfo, bu ses kaydını durdurup devam ettirebilme özelliğinin beta sürümlerde olmasını duyurmuş olsa da henüz duraklattıktan sonra kaydın ne kadar süre bekletilebildiğini kendisi de bilmiyor. Beta sürümünde olup olmadığınızı ses kaydı atmayı deneyip bir durdurma butonu arayarak keşfedebilirsiniz. Eğer beta test kullanıcısı değilseniz ne yazık ki güncellemeyi beklemeniz gerek.

2.21.230.16 güncellemesiyle gelecek diğer özellikler

WhatsApp Son Görülme özelliği her zaman canımızı sıkmıştır. Şimdi ise bu özelliğe daha spesifik özelleştirme seçenekleri gelecek. Artık Son Görülme’nizi seçili kişilere açabilir ya da kapatabilirsiniz. Böylelikle istemediğiniz kişiler, sizin en son ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecek.

Gelecek yeni temadan zaten bahsetmiştik. Bu özelliği de beta kullanıcıları çoktan deneyimlemeye başladı. Daha estetik bir tasarıma sahip uygulama, İletişim Bilgileri ve Grup Bilgileri kısımlarını da yeniden tasarladı. Ayrıca platformun Novi dijital cüzdan uygulamasını destekleme ihtimali de var. Fakat şu anlık sadece ihtimallerden ibaret.

İleride beklenen diğer güncellemelerde Son Görülme özelliğini özelleştirmenizin yanında profil fotoğrafı ve hakkında kısımlarını da gizleyebilecek olmanız. Böylece WhatsApp, kullanıcılarına geniş bir gizlilik hakkı sunuyor.