İnternet

WhatsApp’a, Instagram’ın Boomerang Özelliği Geliyor

WhatsApp, kardeşi Instagram’ın Boomerang özelliğine sahip olacak. Şu an test aşamasında olan Boomerang özelliğinin WhatsApp kullanıcıları tarafından ne zaman kullanılacağı ise bilinmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Instagram’ın sevilen özelliklerinden olan “Boomerang” özelliği geliyor. Bu sayede kullanıcılar, kaydettikleri kısa videoları Boomerang da denilen hızlandırılmış ve kendini tekrarlayan bir şekilde karşı tarafa gönderebilecekler.

Hem WhatsApp hem de Instagram, bağımsız birer şirket olarak kurulduktan yıllar sonra Facebook tarafından satın alındılar. Şu sıralarda test aşamasında olan özelliğin kullanıma geçmesiyle birlikte her iki platform da ortak bir özelliğe sahip olmuş olacaklar.

WhatsApp’ın bu özelliği ortalama 7 saniyelik videolarda kullanılabilecek ve hem kişilere gönderilirken hem de durum güncellemesi olarak paylaşılabilecek. Henüz test aşamasında olan özelliğin önce iOS ardından da Android platformu için kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın Boomerang özelliğin kullanıcılar tarafından ne zaman kullanılmaya başlanacağı ise henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler
İnternet

TikTok, Avrupa’da Açacağı İlk Veri Merkezini Duyurdu

İnternet

Satılması Gündemde Olan TikTok'a Apple'ın Talip Olduğu İddia Edildi

İnternet

Satılması Gündemde Olan TikTok'a Apple'ın Talip Olduğu İddia Edildi

İnternet

Sisal Şans İlk Günden Çöktü: Bazı Kullanıcılara 100 Bin Dolar Gönderildi