Pazar araştırma şirketinin dünya genelinde yaptığı araştırma raporlarına göre Windows Phone’un pazar payında geçen yıla oranla yükselişe geçmiş durumda.

 

Microsoft, mobil tarafta istediği pazar payına bir türlü ulaşamadı. Son gelen güncellemeler ve işletim sisteminde bir nebze daha özelleştirme şansı sunulmasının olumlu etkileri olduğu görülüyor. Lumia 950 ve 950 XL modellerinde yüklü olarak gelecek Windows 10 Mobile işletim sistemi ile hayat bulmayı bekleyen Microsoft, yapılan son araştırmalara göre yükselişe şimdiden geçmeye başlamış durumda.

 

Kantar adındaki pazar araştırma şirketinin Ağustos ayında biten son 3 aylıkraporunda Windows Phone dünya genelinde birçok ülkede payını artırmış durumda.

Dünya Genelinde Durum Nasıl?

Raporda Windows Phone’un Fransa, Almanya ve Avustralya gibi ülkelerde Pazar payında büyüme yaşandığını ancak uygun fiyat politikasının dünya genelinde beklenen etkiyi yaratmadığı belirtiliyor.

sdn-winphonetabe

 

Windows 10’un etkisi olacak mı?

Windows 10 Mobile ile birlikte telefon üreticilerinin biraz daha odaklandığını söyleyen Kantar, yeni işletim sistemi ile birlikte tahmin yürütemedikleri ancak büyüme beklediklerini belirtiyor. Bakalım Windows 10 ile beklenen etki oluşacak mı ? Zamanla göreceğiz.

 

Kaynak : ShiftDelete