Hafta sonu boyunca sağlam bir oyun süresinin tadını çıkarmayı uman Xbox kullanıcıları, yaklaşık dokuz saat süren bir kesintinin ardından Cumartesi günü engellendi. Microsoft, Cumartesi günü saat 16:00 civarında, bazı kullanıcıların oyun satın alıp başlatamadığını veya Cloud Gaming oturumlarına katılamadığını kabul eden bir tweet yayınladı. Downdetector hizmeti de bu süre zarfında hata raporlarında ani bir artış kaydetti.

Oyuncular fiziksel disklere geçebilir (disk yuvası bile olan bir konsola sahiplerse) veya teorik olarak çevrimdışı oynayabilirlerdi. Ancak The Verge’in bildirdiği gibi, bazı kullanıcılar için çevrimdışı oyun bile çalışmıyordu.

Microsoft, Pazar günü 01:00 ET civarında bir güncelleme yayınladı ve kullanıcıların artık bu sorunları yaşamaması gerektiğini söyledi, ancak Downdetector Pazar sabahına kadar devam eden bir dizi yeni şikayet kaydetti.

Oyuncuların hayal kırıklıklarına ek olarak, bu aslında bu hafta sonu şimdiye kadarki ikinci Xbox Ağı kesintisiydi. Xbox, Cuma öğleden sonra geç saatlerde başlayan ve Cumartesi sabahına kadar uzanan benzer bir kesinti yaşadı ve Microsoft da oyunları başlatma ve satın alma ve Bulut Oyun oturumlarını başlatma ile ilgili sorunlar konusunda uyarıda bulundu. Buna ek olarak Microsoft, bazı kullanıcıların Netflix ve Disney+ gibi akış uygulamalarına erişmek için daha önceki kesinti sırasında da mücadele ettiğini itiraf etti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın