Xbox One Series X/S’nizde oyun oynarken sohbet etmek eğlenceli olabilir, ancak grup sohbeti üyelerinin her havlayan köpeği ve yüksek sesle TV’yi girmesine izin veren düşük kaliteli mikrofonları mı var? Çok değil. Şimdi Microsoft, en son Xbox güncellemesinde grup sohbetine gürültü bastırma getirerek bu konuda bir şeyler yapıyor.

Xbox blogunda, “Parti Sohbeti oturumunuzda daha temiz ses üretmeye yardımcı olmak için mikrofon girişinizi bir gürültü bastırma adımı aracılığıyla işleyecek yeni bir özelliği etkinleştirdik” diye yazdı. ” Ayar varsayılan olarak etkindir ancak açılır seçenekler menüsünden değiştirilebilir.”

Bu özellik, NVIDIA’nın yetersiz Yayın teknolojisi ile birlikte Discord’un Krisp ses filtrelerinden bir ipucu alıyor gibi görünüyor. Krisp karışık bir çanta oldu – AI, sesler dışındaki çoğu gürültüyü (mekanik klavyeler, çip çatırdaması) filtrelerken, bazı kullanıcılar düşük ses kalitesinden şikayet etti.

Xbox güncellemesi ayrıca ses, denetleyiciler, HDMI CEC, Kılavuz ve daha fazlası için çeşitli düzeltmeler içerir. Bugün alfa atlama halkasına giriyor, ancak yakın gelecekte daha geniş bir alana yayılmalıdır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın