Microsoft’un Xbox ekosistemi için özel bir oyun akışı cihazı ve akıllı TV uygulaması yaptığını onaylamasının üzerinden 11 ay geçti. Şirket o zamandan beri ikisi hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı, ancak yeni bir rapor, önümüzdeki aylarda gelebileceklerini gösteriyor.

GamesBeat’e göre bir TV’ye veya monitöre bağlanabilen akış cihazı, bir çubuk veya disk tasarımına sahip olacak. Başka bir deyişle, bir Amazon Fire Stick veya Chromecast gibi görünecek. Cihazla yalnızca Xbox Game Pass Ultimate’dan oyun akışı yapabileceğinize değil, aynı zamanda film ve TV şovları izlemek için de kullanacağınıza inanılıyor.

Bu arada, Microsoft’un Samsung ile bu şirketin TV’leri için bir Xbox uygulaması üzerinde çalıştığı söyleniyor. Samsung’un 2022 modellerinden bazıları, Google Stadia ve NVIDIA GeForce Now gibi oyun akış hizmetlerini destekler. Bu TV’lerde de bir Xbox Cloud Gaming uygulaması görmek hiç de şaşırtıcı olmaz.

Hem TV uygulamasının hem de akış cihazının önümüzdeki 12 ay içinde gelmesi bekleniyor. Microsoft’un Xbox Everywhere stratejisinin bir parçasını oluştururlar. İsim kendini açıklıyor – şirket, Xbox konsolları veya yetenekli bir oyun bilgisayarları olmasa bile oyunculara nerede olurlarsa olsunlar ulaşmak istiyor.

Proje, bu hafta Fortnite’ın Xbox Cloud Gaming’e eklenmesiyle bu hafta bir adım daha ileri gitti. Bu, insanlara her şeyi fetheden battle royale’i akıllı telefonlarda (evet, hatta iPhone’larda), tabletlerde ve PC’de yayınlamanın bir yolunu sunuyor.

Bunu Xbox’taki diğer akış oyunlarından farklı kılan şey, ücretsiz olmasıdır. Fortnite’ı yayınlamak için Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine ihtiyacınız yok – sadece bir Microsoft hesabı. Microsoft, bulut üzerinden daha fazla ücretsiz oyun sunmakla ilgilendiğini söylüyor, bu nedenle belki de Apex Legends, Call of Duty Warzone ve Halo Infinite’in çok oyunculu tarafı bir noktada mevcut olacak.

Xbox Everywhere girişiminin sonraki adımlarını duymak için daha fazla beklememiz gerekmeyebilir. 12 Haziran’da büyük bir Xbox ve Bethesda vitrini gerçekleşecek ve mağazada oyun duyuruları ve fragmanlardan daha fazlası olabilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın