Xiaomi 12 canlı görüntülendi. Merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonun çalışırken ki görüntüleri internette sızdırıldı.

Xiaomi 12 için artık geri sayıma geçildi diyebiliriz. Kısa zaman içerisinde tanıtılması beklenen seri, her geçen gün yeni detaylar ile akıllı telefon dünyasının gündemine yerleşiyor. Tasarım detayları da daha öncesinden ortaya çıkan serinin baz modeli, yine sızdırıldı.

Bu kez kanlı canlı çalışırken görüntülenen akıllı telefon, dikkatleri de üzerine çekmeyi başardı. Yeni sızıntı sayesinde cihazın tasarım detayları da neredeyse kesinleşti.

Xiaomi 12 kanlı canlı ortaya çıktı

Akıllı telefon rekabetinde son dönemde yükselişe geçen Xiaomi, yeni serisi ile öne çıkmayı planlıyor. İsim politikasında değişikliğe giden şirket, Mi ibaresini cihazlarından kaldırdı. Bununla birlikte taze bir başlangıç yapmak isteyen firma, kolları sıvadı. Xiaomi 12 serisi yakında akıllı telefon piyasasına sunulacak. Geri sayıma geçilen modellerden birkaçı ile alakalı da bazı sızıntılar daha öncesinde yaşanmıştı. Xiaomi 12 olarak adlandırılan standart model de bu sızıntılar arasında yerini aldı.

Daha önceden de 3 boyutlu render görselleri paylaşılan akıllı telefon, o sızıntılara benzer bir tasarım anlayışına sahip olacak. Bununla birlikte kanlı canlı çalışırken görüntülenen cihazın, resimdeki halinin piyasaya çıkacak model olduğu düşünülüyor. Yani akıllı telefon ile alakalı bütün geliştirmeler tamamlanmış olabilir.

Toplamda 2 farklı Xiaomi 12 modelinin olması beklenirken bunların, LTPO yenileme hızına sahip ve 2K çözünürlük destekli Samsung E5 ekran ile geleceği öğrenildi. Standart varyantın 4700 mAh batarya kapasitesine sahip olması beklenirken, ondan biraz daha büyük olacak versiyonun ise 5000 mAh‘i aşkın pil ile piyasaya çıkması tahmin ediliyor.

Xiaomi 12