Ülkemizde de son derece geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 5’i yakın zamanda tanıtmayacağı ortaya çıktı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, özellikle izlediği agresif fiyat politikasıyla kısa sürede önemli bir pazar payına erişmişti.

Xiaomi, performans olarak son derece iyi olan akıllı telefonları, yurt dışında 300 dolar altından, ülkemizde ise 1000 TL bandından satışa sunmuş ve bunun sonucunda akıllı telefon pazarındaki önemli markalardan biri haline gelmişti.

Xiaomi Mi 4 ile güzel bir ivme yakalamış ve kendisine has müşteri kitlesini oluşturmuştu. Doğal olarak Mi 4 ile gelen başarının ardından gözlerXiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 5’e çevrilmişti.

Mi 5, 19 Ekim’de tanıtılmayacak!

Genel kanı Xiaomi’nin 19 Ekim’de gerçekleşecek olan etkinlikte yeni amiral gemisi Mi 5’i tanıtacağı yönündeydi. Fakat geçtiğimiz gün Xiaomicephesinden gelen bir haber, Mi 5’i merakla bekleyenlerde büyük hayal kırıklığına neden oldu.

Xiaomi’nin başkanı Lin Bin açık bir şekilde 19 Ekim’deki etkinlikte Mi 5’i tanıtmayacaklarını belirtti.

Hatırlanacağı üzere Mi 5 özellikleri kısa süre önce sızdırılmış ve Xiaomi’nin yeni amiral gemisinin Snapdragon 820 kullanacağı iddia edilmişti.

Belki Xiaomi Mi 5 tanıtımı, Snapdragon 820 yüzünden çıkan aksiliklerden ötürü de ertelenmiş olabilir.