Çin’in en iyi markalarından birisi olan Xiaomi, Redmi Note 2 modelinin daha gelişmiş bir versiyonu Redmi Note 2 Pro modelini hazırlıyor. Modelin metal kasası ise bugün ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, her geçen gün başarısını daha da arttırıyor. Akıllı telefon tarafında oldukça iddialı modelleri bulunan Xiaomi, şu günlerde Redmi Note 2 modelinin daha gelişmiş bir versiyonu olan Xiaomi Redmi Note 2 Pro modelini geliştiriyor.

Xiaomi Redmi Note 2 Pro Metal Kasa ile Geliyor

Xioami’nin yeni akıllı telefonu Redmi Note 2 Pro modeline ait gelen yeni sızıntıda ise modelin kasası görülüyor. Cihazın kasasında kullanılacakmetal levha net bir şekilde görülürken metal levha model ile ilgili bize ipuçları veriyor.

Metal levha üzerinde ilk dikkat çeken ise çift yuvarlak. Bu yuvarlaklardan birisinin kamera birisinin de parmak izi okuyucu olacağına kesin gözüyle bakılıyor. İki büyük yuvarlağın ortasında yer alan boşlukta ise büyük ihtimalle LED flaş yer alacak.

Ayrıca sızdırılan görselin sol tarafına baktığımızda ise ses kontrol tuşlarınınve güç butonun boşlukların görmek mümkün. Metal levhanın alt tarafında hoparlör delikleri yer alırken kasanın alt ve üst taraflarındaki boşluklarda da anten olarak kullanılacak malzemenin tasarım bütünlüğünü bozmadan konumlandırılacağını tahmin ediyoruz.

Xiaomi Redmi Note 2 Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Snapdragon 808 işlemci ile çalışması beklenilen Xiaomi Redmi Note 2 Pro, 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olacak modelin 158 dolar gibi oldukça hesaplı bir fiyattan piyasa çıkması bekleniyor.