Sony, geliştiricilerin bir süredir beklediği Android 6.0 Marshmallow AOSP kaynak kodlarını yayınladı. İşte Xperia modellerine gelen Android 6.0 Marshmallow AOSP kaynak kodları.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlayacağı modelleri geçtiğimiz  günlerde açıklayan Sony, bugün de çok sayıda Sony Xperiamodeli için Android 6.0 Marshmallow AOSP (Android Open Source Project) kaynak kodlarını yayınladı.

Android 6.0 Marshmallow AOSP kaynak kodları yayınlandı

Geliştiricilerin 2014 yılı ve sonrasında tanıtılan Qualcomm işlemcili Xperia modelleri için ROM geliştirebileceği kaynak kodlarını aşağıda paylaştığımız bağlantı ile indirebilirsiniz.

Yayınlanan listede Xperia Z5, Z5 Compact, Z3+, Z4 Tablet, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2, Z2 Tablet, Z1, Z1 Compact, Z Ultra, E3, M2, T2 Ultra ve T3 modeleri için üzerinde çalışılabileceği belirtilen kaynak kodları Xperia M5 ve Xperia C5 Ultra gibi Mediatek işlemcili akıllı telefonlarda çalışmayacak.

İlerleyen haftalarda başta Xperia Z5 ailesi ve Z3+ olmak üzere Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin testlerine başlayacak Sony, kısa süre içerisinde Marshmallow güncellemesini yayınlayacak gibi görünüyor.