IFA 2015 kapsamında tanıtılan Xperia Z5 ve Z5 Compact için, Sony yeni bir güncelleme yayınlandı. Peki güncelleme ile neler değişti? İşte Xperia Z5 güncellemesinin detayları.

Sony, geçtiğimiz Eylül ayında Berlin’de düzenlenen IFA 2015 etkinliğindeXperia Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium adında üç model tanıttı. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan Xperia Z5 serisi ilk güncellemesini aldı.

Xperia Z5 Stagefright Güncellemesi!

3. kişilerin MMS mesaj üzerinden Android cihazlardaki tüm bilgilere ulaşmasını sağlayan Stagefright açığı toplamda 1 milyarın üzerindeki Android telefonu etkiliyor. Stagefright 2.0 açığı ise Web sitelerine yerleştirilmiş zararsız görünen URL adreslerinden, şifresiz Wi-Fi ağlarından ve 3. Parti medya ve sosyal ağ uygulamalarından Android telefonunuza bulaşabiliyor.

Sony, Xperia Z5 ve Z5 Compact için 32.0.A.6.152 sürüm numaralıgüncellemeyi yayınladı. Stagefright açığını kapatan güncelleme ayrıca kamera ve parmak izi okuyucu performansını artırırken ısı yönetimikonusunda iyileştirmeler ile geliyor. 281MB boyutundaki güncelleme OTAyoluyla dağıtılmaya başlandı.