İnternet

Yahoo’nun 3 milyar kullanıcısının hesapları çalındı

yahoo 3 milyar kullanıcısının hesapları çalındı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li telekomünikasyon şirketi Verizon’a satıldıktan sonra bu firmanın alt kuruluşlarından olan Oath isimli firmanın bir parçası olan Yahoo, 2013 senenindeki siber saldırıdan 3 milyar hesabının hepsinin etkilendiğini bildirdi.

TÜM HESAPLAR ETKİLENDİ

Oath’un web sitesinden yapılan izahta, Aralık 2016’da Yahoo’nun takriben 1 milyar kullanıcı hesabının data hırsızlığına maruz kaldığının anlaşıldığı anımsadılarak, yeni soruşturmalar neticesi bu olayın tüm hesapları etkilediğinin ortaya çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Ağustos 2013’teki siber saldırı nedeniyle Yahoo’nun 3 milyar olan tüm kullanıcı hesaplarının siber saldırıya maruz kaldığı ifade edildi.

İzahta, Ağustos 2013’teki siber saldırı sebebiyle Yahoo’nun 3 milyar olan tüm kullanıcı hesaplarının siber saldırıya maruz kaldığı dile getirildi.

KREDİ KARTI VE BANKA HESAP BİLGİLERİNİ ELE GEÇİREMEDİLER

Yahoo’nun saldırıdan etkilenen 2 milyar dolayındaki diğer kullanıcılarını da bilgilendirdiği vurgulanan izahta, bilgisayar korsanlarının kullanıcılarının kredi kartı ve banka hesap bilgilerini ele geçiremediği kaydedildi.

Yahoo’nun Verizon’a 4,48 milyar dolarlık satışı haziranda bitirmiş, satış anlaşmasının hemen peşinden Yahoo’nun elinde kalan varlıkları arasında Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’taki yüzde 15 ve Yahoo Japonya’daki yüzde 36’lık paylar ile nakit stoklar ve çekirdek olmayan patentler kalmıştı.

Mevzubahis paylara sahip olan Yahoo, yeni isminin “Altaba Inc.” olduğunu izah etmişti.

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.527 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com