ABD’li lüks otomobil üreticilerinden Cadillac, yeni nesil SUV modeli olan XT5’i tanıttı. Lüks crossover sınıfında yer alan XT5 hakkında detaylar haberimizde.

ABD’li General Motors’un bir parçası olan Cadillac, ürettiği lüks araçlarla oldukça ilgi çekiyor. İşçilik kalitesi, tasarımsal çizgileri ve kullandığı malzeme kalite ile öne çıkan firma yine iddialı bir model ile karşımızda.Escalade, CTS ve STS gibi lüks araçlar üreten firma crossover sınıfı için XT5‘i üretti.

 

cadillac-xt5-3

Cadillac, köşeli tasarım çizgilerini XT5 modelinde de devam ettirmiş. Ön tarafına baktığımızda oldukça büyük olan ızgara ilk dikkatimizi çeken kısım oluyor. Izgaranın devamında tamponlar ile ön farlar da kullanılan led’ler adeta düz bir çizgi görünüyor. Aracın arka tarafına baktığımızda Cadillac’ın klasikleşmiş stop lambalarının güncellendiğini görüyoruz. Yeni teknoloji ile güncellenen bu stop lambaları dik bir şekilde konumlandırılmış ve alt tarafa oldukça geniş iki egzoz yerleştirilmiş.

cadillac-xt5-1-1447572591

İç kısımda malzeme kalitesinden ödün vermeyen Cadillac, XT5 modelinde kullanıcılara ahşap, karbon fiber ve alüminyum seçeneklerini sunuyor. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan iç kısımda aracın bütün kontrolleri elinizin altında. Fonksiyonel bir direksiyonun yer aldığı XT5‘de dijital birgösterge bulunuyor. Ön konsolda oldukça geniş bir dokunmatik panelin yer aldığı araçta bu iki kısmı da direksiyon üzerinden kontrol etmeniz mümkün.

cadillac-xt5-2

Amerika‘da 3.6 litrelik V6 motor ile satılacak olan Cadillac XT5, Avrupa‘da2 litrelik bir motor ile satışa sunulacak. Her iki motor seçeneğinde de araç365 Nm tork üretebilecek ve 310 beygir gücüne sahip olacak. Şimdilik aracın Amerika ve Avrupa satış fiyatı ile ilgili bir bilgi yer almazken ilerleyen günlerde fiyat duyurusu yapılacaktır.

cadillac-xt5-4