Samsung’un her segmente uygun telefonlar barındıran Galaxy A serisine yeni bir üye daha ekleniyor. 6 inç ekran boyutuna sahip yeni Galaxy A9 özellikleri ile haberimizde.

Samsung‘un her fiyat aralığında faaliyet gösteren Galaxy A serisine bir yeni telefon daha ekleniyor. TENAA raporlarından edinilen bilgilere göre, serinin en üst katmanına yerleşecek olan bu yeni phablet 6-inç boyutunda oldukça büyük bir ekrana sahip olacak.

 

Galaxy A9 Özellikleri

Ülkemizde de özellikle gençler tarafından oldukça tercih edilen Galaxy A serisinin yeni üyesi olmaya hazırlanan yeni Galaxy A9, gücünü sekiz çekirdekli Snapdragon 620‘den alacak ve bu yonga seti 3GB RAM ile desteklenecek. Depolama kısmında 32GB dahili depolama birimine yer verecek olan Samsung, 4,000 mAH kapasitesinde bir batarya ile uzun kullanım ömrü sunacak. 6 inç boyutunda ekranın çözünürlüğü ise 1920 × 1080 piksel olacak.

Android 5.1.1 Lollipop sürümü ile gelmesi beklenen Galaxy A9, 161.7 × 80.9 × 7.4mm kasa ölçülerine ve 200gr civarı bir ağırlığa sahip olacak. Ön tarafta 8MP öz-çekim kamerası konumlandırılacak olan Galaxy A9’un arka tarafında ise 13MP çözünürlüğünde ana kameraya yer verilecek.

galaxy-a9

Ülkemize de büyük ihtimalle giriş yapacak olan Galaxy A9’un fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi mevcut değil. Yeni Galaxy A9’un CES 2016 etkinliğinde Samsung’un diğer ürünleriyle beraber tanıtılması bekleniyor.