Mart ayında tanıtılacak olan OPPO Find X5 Lite, aslında daha öncesinde tanıtılmış bir telefonun yeniden isimlendirilmiş hali olacak!

Telefon sektörünün başarılı firmalarından olan ve Mart ayında yeni Find X5 serisini duyuracak olan OPPO’nun X5 Lite modeli pek de yeni olmayacak. Birçok kez gündeme gelen seri, lansmana iki aydan daha kısa bir süre kalmışken yeni bir bilgi ile varlığını hissettirdi. Yapılan iddialar ve paylaşılan sızıntılar, OPPO Find X5 Lite ‘ın yeniden isimlendirilmiş bir telefon olacağı yönünde.

Find X5, Find X5 Pro ve Find X5 Lite olmak üzere üç telefondan oluşan OPPO’nun yeni amiral serisi, üst düzey özelliklere sahip olacak. Lite modeli bir kenarda tutulduğunda, Find X5 ve X5 Pro’nun oldukça güçlü olduğu söylenebilir. Lite modeline baktığımızda ise, daha öncesinde tanıtılan bir telefon ile karşılaşma ihtimalimiz yüksek.

OPPO Find X5 Lite, Reno 7 5G’nin yeniden isimlendirilmiş hali olacak

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında tanıtılan ve OPPO’nun orta segmentteki en güncel temsilcilerinden biri olan Reno 7 5G, yakın zamanda yeni ismi ile yeniden pazara sunulacak. Europan Market’te ortaya çıkan bir sertifika, Find X5 Lite’ın Reno 7 5G ile aynı olacağını gösterdi. Reno 7 5G’nin yalnızca Çin’de tanıtılmış olması ve hala global pazara giriş yapmaması da bu bilgiyi doğrular nitelikte.

Nitekim OPPO, aynı özelliklerdeki telefonu Reno 7 5G adıyla kendi ülkesi Çin’e, Find X5 Lite adıyla da diğer pazarlara sunabilir. Bu da yeni Find X5 serisini bekleyenlerin üç cihaz değil, iki cihazı merak etmesi gerektiğini gösteriyor. Öyle ki Find X5 Lite zaten her şeyiyle biliniyor.

OPPO farklılık yaratmak adına Find X5 Lite modelinde Reno 7 5G’de yer almayan depolama ve renk seçenekleri katabilir. Ancak ekran, işlemci, tasarım gibi kilit özellikler her iki cihazda da aynı olacak.

Mart ayında tanıtılacak olan OPPO Find X5 Lite, aslında daha öncesinde tanıtılmış bir telefonun yeniden isimlendirilmiş hali olacak!

6.43 inç büyüklüğünde 1080×2400 piksel FHD+ çözünürlükte 90Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranla gelecek olan OPPO Find X5 Lite, gücünü 6nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 778G’den alacak. 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB depolama seçeneklerinin telefona eşlik etmesi beklenirken, arka tarafta üç kameradan söz edilebilir. Bu kameralar sırasıyla 64 Megapiksel çözünürlükte ana, 8 Megapiksel çözünürlükte ultra geniş açılı ikinci ve 2 Megapiksel çözünürlükte makro özellikli üçüncü olarak sol üst köşede yer alıyor.

Önde 32 Megapiksel çözünürlükte iddialı bir kameranın dışında 4500 mAh kapasiteli 60W hızlı şarj destekli pil, 380-400 avro bandından satışa çıkacak olan OPPO Find X5 Lite’ın muhtemel teknik özelliklerinden.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.