Xiaomi Mi TV Stick kullanıcılarının beklediği özellik sonunda yeni modelle birlikte geliyor. İşte yeni Xiaomi TV Stick ve özellikleri…

Xiaomi’nin popüler akıllı TV çubuğu, yeni özellikleri ile tüketicilerin karşısına çıkma hazırlığında. Daha önce 1080p çözünürlüğe kadar çıkan Mi TV Stick, 4K televizyon sahiplerini sevindirmeye hazırlanıyor. Tasarım anlamında değişmeyen yeni akıllı TV çubuğunun yakında tanıtılması beklentiler arasında.

TV Stick 4K ve sızdırılan özellikleri

Televizyonları akıllandıran ya da çok daha kullanışlı bir akıllı TV deneyimi vaat eden Mi TV Stick, sonunda 4K çözünürlük desteğine kavuşuyor. Daha önce de cihazla ilgili ilk bilgiler Eylül ayında ortaya çıktı. Ancak bugün ortaya çıkan detaylara bakılırsa Xiaomi TV Stick 4K özellikleri daha da detaylı olarak sızdı.

Xiaomi TV
Xiaomi TV Stick 4K özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Öncelikle adının, Xiaomi’nin yeni marka imajı nedeniyle Mi değil, Xiaomi TV Stick 4K olacağını bilmek gerekiyor. Bu anlamda da akıllı TV çubuğunun tasarımında Mi yerine Xiaomi logosu yer aldı. Bunun dışında akıllı TV çubuğunun tasarımında büyük bir değişim yok.

Yine akıllı TV çubuğu ile gelen kumanda da selefleri ile aynı boyutlara ve tasarıma sahip. Bu yeni akıllı TV çubuğu Amlogic S905Y4 işlemcisi ile geliyor. Akıllı TV kutuları için üretilen işlemci dört çekirdekli yapıda ve ARM Cortex-A35 üzerine kurulu. Grafik birimi olarak ise Mali G31 GPU karşımıza çıkıyor. Xiaomi bu yeni akıllı TV çubuğunu 2 GB RAM ve 8 GB depolama ile destekledi.

İşlemci:Dört çekirdekli Amlogic S905Y4 işlemci ARM Cortex-A35
Boyut:106,8 x 29,4 x 15,4 mm
Ağırlık:42,8 g
RAM ve depolama:2 GB RAM, 8 GB depolama
İşletim sistemi:Android TV 11
Desteklediği teknolojiler:AV1 Codec, Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS HD
Bağlantılar:WiFi, Bluetooth 5.0, 1 x HDMI ve 1 x MicroUSB

Xiaomi TV Stick 4K ve ortaya çıkan özellikleri

Xiaomi TV Stick 4K özellikleri arasında AV1 Codec desteği de ön plana çıkıyor. Son dönemin standardı haline gelen AV1 kaliteli görüntüleri çok daha az yer kaplayacak şekilde depolamanın yolunu açıyor. Ayrıca cihazın Dolby Vision, Dolby Atmos ve DTS HD desteği de var. Bağlantı anlamında ise akıllı TV çubuğu çift bantlı WiFi, Bluetooth 5.0, 1 x HDMI ve 1 x MicroUSB ile birlikte geliyor. Ayrıca Xiaomi TV Stick 4K kutu içeriğinde bir HDMI uzatma kablosu ve bir güç adaptörü yer alıyor.

Xiaomi TV Stick 4K fiyatı ve tanıtım tarihi

Şu an için Xiaomi TV Stick 4K fiyatı ile ilgili bir sızıntı ortaya çıkmadı. Buna karşın tahminler 1080p çözünürlüklü Mi TV Stick ile arasında büyük bir fiyat farkı olmayacağı yönünde. Markanın bu anlamda her iki modelin satışını da etkilemeyecek bir fiyat politikası ile gelmesi de beklentiler arasında.

Bu yeni akıllı TV çubuğunun ne zaman tanıtılacağı sızdırılmasa da, Aralık sonu ya da Ocak başı resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.