YouTube, Premium kullanıcılar için ‘yakınlaştırma’ özelliğini test ediyor

0
1

YouTube, yalnızca Premium kullanıcılar için yakınlaştırma için deneysel bir özelliği sessizce tanıttı. Video oynatıcıyı yakınlaştırmanıza ve ardından aşağıda gösterildiği gibi hem dikey hem de tam ekran yatay görünümde ekranın farklı bölümlerine bakmak için kaydırmanıza olanak tanır.

Premium kullanıcısıysanız, profil fotoğrafınıza dokunarak ve “Premium avantajlarınız” seçeneğine tıklayarak, “Yeni özellikleri deneyin” bölümünü açıp yakınlaştırma işlevini etkinleştirerek bunu deneyebilirsiniz. Özelliğin devreye girmesi biraz zaman alabilir, ancak etkinleştirildiğinde 8x’e kadar yakınlaştırabilirsiniz.

Geçmişte YouTube, resim içinde resim gibi ilginç özellikleri rastgele kullanıcılar ve beta uygulama test kullanıcıları ile test etti. Yine de 2020’de Premium kullanıcıları için deneysel özellikler sunarak yeni seçenekleri herkesten önce denemelerine olanak sağladı. Daha kolay çalma listesi yönetimi ve tarayıcı tabanlı sesli arama dahil olmak üzere çeşitli deneysel özellikler Premium uygulamasına geçiş yaptı. Yeni özellik 1 Eylül’e kadar kullanılabilecek ve şimdilik yalnızca Android cihazlarda destekleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın