Video paylaşma platformu YouTube, iOS cihazlar ile uyumlu olan uygulamasını güncelleyerek yepyeni bir tasarım ile karşımıza çıktı. İşte YouTube’un yeni tasarımı.

 

Android 5.0 Lollipop ile Google tasarım anlayışını değiştirmiş ve uygulamalarını materyal tasarım anlayışı ile yeniden tasarlamıştı. Google’ın uygulaması olan YouTube da bu yenilikten nasibini almıştı.

 

Android cephesinde materyal tasarımın izlerini taşıyan YouTubeuygulaması, bugün uzun bir aranın ardından güncellenerek iOS cephesinde de materyal tasarıma geçiş yaptı. iOS için güncellenen YouTube uygulamasında ilk dikkat çeken yenilik; kırmızı üzerine beyaz olan YouTube uygulama logosunun beyaz üzerine kırmızı olarak değişmesi oluyor.

Tasarımsal açıdan tamamen değişen YouTube uygulamasında, sol tarafta yer alan kanallar ve ayarlar menüsü artık uygulamanın üst bölmesinde yer alıyor. Ağırlıklı olarak kırmızı ve beyaz renklerin hakim olduğu YouTubeuygulaması oldukça hoş bir tasarıma sahip. Performans alanında da iyileştirmelerin yapıldığı YouTube uygulamasını iOS için buradan indirebilirsiniz.

youtube

 

Kaynak : ShiftDelete