YouTube, Shorts içerik oluşturucularına diğer kullanıcıların içeriğini videolarına dahil etmenin başka bir yolunu sunuyor. Bugünden itibaren şirket, kendi orijinal Short’unuz için arka plan olarak 60 saniyeye kadar uygun bir YouTube VOD veya Short kullanmanıza olanak tanıyan bir özellik olan Green Screen’i kullanıma sunmaya başladı. Yeşil Ekran, örneklenmiş bir klipten hem videoyu hem de sesi kullanmanıza olanak tanır.

Başkalarının sizin uzun metrajlı çekimlerinizi Kısa Filmlerine dahil etmesini istemiyorsanız, YouTube Studio aracılığıyla Yeşil Ekran paylaşımından vazgeçebilirsiniz. Aksi takdirde, bir kullanıcı birinin içeriğini her örneklediğinde, Shorts oynatıcısında orijinal videonun bağlantısını görürsünüz.

YouTube, Green Screen’i iOS’a sunmaya başladı ve Android daha sonraki bir tarihte takip edecek. Özelliğe Shorts uygulamasında bulunan üç noktalı menüden erişebilirsiniz. Green Screen’in kullanıma sunulması, YouTube’un geçen ay tanıtılan Cut işlevinin duyurusunu takip ediyor. Bu özellik, içerik oluşturucuların uygun bir Kısa veya YouTube videosundan kliplerine beş saniyeye kadar çekim eklemesine olanak tanır. Remiksleme, TikTok’un başarısında önemli bir rol oynadı, bu nedenle YouTube’un Shorts kullanıcılarına benzer araçlar sunmaya çalıştığını görmek şaşırtıcı değil.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın